Dystrybucja opon w Łodzi – szukamy partnera dla naszego sklepu

Jako że popisałem nieco ogłoszeń w sieci, przyszło mi do głowy, że może też warto wrzucić informacje na bloga. Otóż jeden z naszych sklepów internetowych poszukuje partnera w Łodzi, ponieważ mocno przymierzamy się do wejścia na lokalny rynek z naszymi oponami używanymi w Łodzi. Dlatego też planujemy stworzyć jakiś punkt odbioru osobistego dla klientów mieszkających w okolicach Łodzi, żeby mogli sobie sami odbierać i nie płacić za przesyłką.

Oczywiście najlepiej jakby taki punkt był przy firmie związanej z branżą motoryzacyjną, jeśli już nie wulkanizacja, czy serwis opon to przynajmniej jakaś mechanika pojazdowa itp. lub inne usługi związane z autem, poza może myjniami. Jeżeli prowadzisz warsztat, serwis lub wulkanizację i byłbyś zainteresowany taką współpracą to zachęcam do kontaktu.

 

 

 

 

Szukamy partnera ponieważ otwarcie własnej placówki w dobrej lokalizacji wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego chcemy najpierw spróbować, a dopiero potem ewentualnie inwestować wiedząc już na czym stoimy. Badania rynku badaniami, a w praktyce różnie bywa. Łódź jest sporym miastem i konkurencja w branży opon też jest spora.

Ogólnie  szukamy nowych rynków zbytu na rynkach regionalnych i planujemy otwierać całą sieć punktów odbioru osobistego przy lokalnych firmach.  Partner od każdej sprzedaży będzie otrzymywał prowizję – jej wysokość będzie negocjowana. Podobnie z resztą robi lider w branży – spółka Oponeo.

Przy czym w naszej ofercie znajdują się nieco inne produkty – mianowicie są to głównie felgi oraz opony używane sprowadzane z Niemiec oraz innych krajów Unii. Z reguły są one w bardzo dobrym stanie, ponieważ tam nie zajeżdża się opon tak jak u nas “do końca” , a niektórzy nasi sąsiedzi wręcz obsesyjnie często zmieniają opony, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować tanie opony używane o niskim stopniu zużycia,  nawet wielokrotnie tańsze niż w przypadku ich nowych odpowiedników z hurtowni w Polsce.

Systematycznie pracujemy i inwestujemy w promocję oraz atrakcyjną ofertę. Sprzedajemy także nowe opony, ale podstawowym produktem są te używane sprowadzane z zagranicy.  Powadzimy za pośrednictwem sklepu internetowy (którego screen widać na zdjęciu powyżej) handel wysyłkowy z dystrybucją na cały kraj, a za dodatkową opłatą wynikającą z większych kosztów przesyłki, wysyłamy również za granicę. W przypadku klientów zagranicznych są tą zwykle osoby kupujące konkretną oponę z powodu np. uszkodzenia jednej ze swojego kompletu. W Polsce z kolei głównie klienci kupują całe komplety.

Jak już wspomniałem sprzedajemy również felgi, jednakże obecnie w naszym asortymencie przeważają opony. dodatkowo udzielamy własnej gwarancji na kupowane u nas produkty.  Nasza strona internetowa to profesjonalny sklep oparty o nowe technologie i dostosowany do potrzeb użytkowników. Nasi eksperci zawsze pomogą i doradzą w wyborze opon lub felg, tak by klient był maksymalnie zadowolony.

Zapraszam wszystkich chętnych.

2 odpowiedzi do “Dystrybucja opon w Łodzi – szukamy partnera dla naszego sklepu”

  1. Nie lepiej by Ci było podzwonić poszukać numerów do tego typu firm w Łodzi i podzwonić?

  2. Dzwoniłem, ale jakoś małe zainteresowanie, a jak już to każdy chcę prowizję, przy której praktycznie my wyjdziemy na zero albo prawie na zero.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *