Konto oszczędnościowe w Getin Banku Promocja Nowe Środki [Opinie i Warunki]

Ostatnio opisywałem lokatę w Getin Banku z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. W ofercie Getinu jest jeszcze inny bardzo podobny produkt – konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków – oprocentowanie na koncie jest zazwyczaj 0,1% wyższe niż na lokacie. Przy czym po założeniu lokaty saldo nowych środków już nas nie interesuje, bo jest weryfikowane tylko w momencie zakładania lokaty. Z kolei w przypadku konta oszczędnościowego jest wyliczane na koniec każdego dnia. Tym samym jak wypłacimy jakieś środki z Getinu np. z innej lokaty, czy konta oszczędnościowego, co obniży saldo nowych środków, to tylko część pieniędzy będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Maiłem kilka wątpliwości analizując te konto w sowim przypadku, bo mam kilka kont oszczędnościowych w Getinie. Dlatego postanowiłem zadać im pytanie – czy jak się posiada 2 konta oszczędnościowe to obojętnie na które się wpłaci kwotę powyżej 500 zł nowych środków, to aktywuje się promocję?? Jeżeli saldo nowych środków się zmieni to na koncie oszczędnościowym po prostu te środki poniżej salda będą oprocentowane standardowo, a te będące nadwyżką będą nadal objęte oprocentowaniem promocyjnym?

Odpowiedzieli, że:

W przypadku posiadania 2 kont oszczędnościowych w promocji Na Nowe Środki – XVIII edycja może wziąć udział najstarsze, indywidualne konto oszczędnościowe. Saldo nowych środków na koncie oszczędnościowym wyliczane jest względem salda początkowego na Pana produktach depozytowych na dzień 24.02.2019 r. Jeśli saldo nowych środków ulegnie zmianie, to kwota poniżej salda początkowego będzie oprocentowana standardowo w wysokości od 0,85% do 1,25% (w zależności od ulokowanych środków, szczegóły są dostępne na stronie), natomiast kwota stanowiąca nadwyżkę ponad Pana saldo początkowe, będzie nowymi środkami i zostanie oprocentowana promocyjnie w wysokości 3,4%.

Konto Oszczędnościowe w ofercie „Na nowe środki” to atrakcyjna propozycja, w ramach której można uzyskać oprocentowanie w wysokości 3,4% przez 4 miesiące (122 dni) nawet do kwoty 400 000 zł. Wystarczy tylko posiadać konto osobiste, wyrazić trzy zgody na kontakt marketingowy z Banku (drogą tradycyjną, elektroniczną, telefoniczną i SMS) oraz do 07.04.2019 r. wpłacić na Konto Oszczędnościowe nowe środki (nie ma wymagań dotyczących minimalnej wpłaconej kwoty). Promocja zostaje aktywowana automatycznie. Więcej informacji o sposobie obliczania nowych środków udostępniliśmy na stronie.

Jeżeli nie posiada Pan jeszcze konta osobistego w naszym Banku, to zachęcam do założenia Konta Proste Zasady, które nie tylko umożliwi udział w powyższej promocji, lecz także zapewni wygodną obsługę codziennych finansów. Gwarantujemy bezpłatne wydanie i obsługę kart do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wystarczy jedna płatność kartą lub BLIK-iem w danym miesiącu kalendarzowym, żeby bezpłatnie prowadzić konto. W innym razie miesięczna opłata wyniesie 8 zł.

Trzeba przyznać, że bardzo wyczerpujących i dokładnych odpowiedzi udzielają. Ja akurat mam inne stare konto osobiste w Getinie bez tego ostatniego wymogu płatności kartą lub Blikiem i nie mam w ogóle karty. Jednak dla osób, które teraz zakładałyby to konto i nie chciały korzystać z konta osobistego będzie to kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *