Lokata Nowe Środki Plus w Idea Bank – Kiedy weryfikowane jest saldo nowych środków?

lista lokat z oferty Idea Bank

Zastanawiał mnie taki drobny szczegół w ofercie lokaty nowe środki Plus w Idea banku, który nie był do końca sprecyzowany – kiedy jest weryfikowane saldo nowych środków w przypadku lokat dla nowych środków, w momencie założenia lokaty? Czy jeżeli lokata zostanie już założona i po tym czasie jakaś inna zostanie zlikwidowana, a tym samym zmniejszy się saldo nowych środków, to nie wpłynie to już na oprocentowanie tej założonej lokaty nowe środki? Przykład: Zakładamy 10.04. lokatę nowe środki z nowych środków, a 14.04. kończy się inna lokata i pieniądze z niej wypłyną z Idea banku, to czy na tej lokacie z 10.04. będzie nadal spełniony warunek nowych środków?

oferta lokaty nowe środki plus w Idea Banku

Jako, że nie jest to sprecyzowane w nocie prawnej lokaty, ani w ofercie. W regulaminie też nie widziałem nigdzie takiego zapisu, więc postanowiliśmy zapytać u źródła. Bank odpowiedział w ciągu jednego dnia:

(…) nawiązując do przesłanej wiadomości uprzejmie informuję, że aby środki względem lokaty zostały uznane za nowe muszę być nadwyżką względem posiadanych w Idea Banku oraz Lion’s Banku środków na 20 dzień poprzedniego miesiąca oraz nadwyżką względem innych lokat dla nowych środków założonych od tego dnia. Powyższe weryfikowane jest w momencie zakładanie depozytu. Jeżeli później inne środki zostaną wypłacone oprocentowanie Lokaty nie ulegnie zmianie.

Co ciekawe, z tego co pamiętam (o ile dobrze pamiętam) kiedyś, dawno temu oferty dla nowych środków w Idea Banku były nieco inaczej skonstruowane w kwestii warunków związanych z saldem. Otóż weryfikacja sald i spełniania warunku nowych środków nie była weryfikowana w momencie zakładania lokaty, a dopiero później – termin weryfikacji sald był podany w ofercie – w nocie prawnej. Aczkolwiek były to początki lokat dla nowych środków w ogóle na rynku, a dziś jest to już regularny produkt w wielu bankach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *