Świece ozdobne znowu modne. Świeczki dekoracyjne

Świece to obecnie bardzo dobry pomysł na biznes, ze względu na ich dużą popularność w ostatnich latach i dużą rozmaitość – zapachów, kolorów i kształtów, ale przede wszystkim ze względu na to, że w ostatnich latach stały się po prostu moden i popularne. Aby interes zaczął się rozwijać, a słupki sprzedażowe rosły w górę trzeba wcześniej zrobić odpowiednie rozeznanie na rynku.

Na jakie świece jest największe zapotrzebowanie, a którymi świecami rynek jest przesycony. Do jakiego klienta chcemy trafić z naszymi świecami. Kiedy będziemy mieli już rozeznaną sytuację rynkową i prześledziliśmy produkty naszej konkurencji musimy pomyśleć nad sposobem ich sprzedaży. Czy chcemy sprzedawać przez sklep internetowy gdzie trafimy do klienta ogólnego czy też chcemy trafić do klienta biznesowego i prowadzić sprzedaż w terenie za pośrednictwem przedstawicieli handlowych. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch opcji sprzedażowych.

Reklama

Kolejnym istotnym punktem jest sposób rozreklamowania naszej działalności. Możemy to zrobić za pośrednictwem banerów, ulotek, serwisów społecznościowych, gazet, telewizji lub reklamy w internecie. Wszystko oczywiście zależy od zasobności naszego portfela. Możemy skorzystać z usług agencji reklamowych lub zatrudnić własnego grafika, który będzie sprawował pieczę nad stworzeniem odpowiedniej identyfikacji wizualnej, który zadba o wygląd naszego sklepu oraz zdjęć które znajdą się w naszym sklepie.

Sklep www

Ważnym jest znalezienie odpowiedniego sklepu internetowego, który zapewni nam intuicyjną obsługę z pozycji administratora. W którym to będziemy mieć wgląd w zamówienia naszych klientów, wgląd w statystyki sprzedaży, proste dodawanie świec do sklepu oraz ich opisów , a także obszerny serwer który pomieści dużą ilość zdjęć naszych świec. Na początek musimy sprawić by nasz sklep był czytelny i przejrzysty dla każdego. Utworzyć odpowiednie kategorie dla świec np. z podziałem na kolor, zapach. Nie możemy też przesadzić z ilością kategorii ponieważ nasz przyszły klient szybko się „zgubi” w naszym sklepie i zniechęci. Dlatego istotnym jest by na naszej stronie znalazła się wyszukiwarka produktu. Z tak przygotowanym sklepem możemy zacząć naszą sprzedaż internetową.

Przedstawiciel dla firm

Jeśli chcemy by nasza sprzedaż świec wzrosła – warto zastanowić się nad zatrudnieniem przedstawicieli handlowych. Musimy pamiętać przy zatrudnieniu takiej osoby by posiadała doświadczenie w branży, była osobą która szybko nawiązuje kontakty i która wierzy w nasz produkt. Wcześniej musimy przygotować strategię takiej sprzedaży. Jakich klientów obejmie – czy będą to kwiaciarnie, hotele lub salony spa, a także na jakim obszarze będzie pracował nasz handlowiec. Należy również zastanowić się nad systemem premiowania, zmotywować naszego pracownika, aby jego praca była efektywna i przynosiła naszej firmie jak największy dochód.

Źródła:
http://kobietyn.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *