Pożyczka Vivus. Opinie: Czy pierwsza jest rzeczywiście za darmo? Czy jest bezpieczna?

Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej najbardziej rozpoznawalnej firmie oferującej pożyczki online, która jest zdecydowanym liderem na tym rynku.

Firma Vivus kusi swoich klientów reklamami pożyczki do 3000 zł na 30 dni całkowicie za darmo. Czy rzeczywiście jest darmowa? W jakim celu firma pożycza pieniądze za darmo?

Cel jest dość oczywisty, chcąc przyciągnąć nowych klientów z nadzieją, że zadowoleni ze swojej pierwszej darmowej pożyczki wezmą kolejną. Konkurencja na tym rynku jest wręcz olbrzymia. Stąd też pojawiają się takie promocje i to nie tylko w Vivusie, ale również w wielu innych firmach. Vivus oferuje najwyższą kwotę wśród tego typu ofert promocyjnych pożyczek za darmo dla nowych klientów, ale nie najdłuższy okres spłaty. Na rynku można bowiem spotkać podobne oferty na 45, czy nawet 60 dni.

Pierwsza darmowa pożyczka RRSO: 0%

Kolejna pożyczka RRSO 819,1% !!!

To nie pomyłka! Takie oprocentowanie rzeczywiste podaje Vivus na stronie w regularnej ofercie.

Pierwsza pożyczka jest rzeczywiście darmowa, pod warunkiem że spłacimy ją w terminie. Należ jednak pamiętać, że poza promocją koszty tego typu pożyczek znacznie przewyższają te w bankach. Przyzwyczajając się do nagminnego pożyczania możemy łatwo skończyć z komornikiem na karku dlatego przestrzegamy przed zaciąganiem łatwo dostępnych pożyczek bez namysłu i dokładnej analizy naszych możliwości spłaty, bo w przypadku braku owej spłaty koszty takiej pożyczki mogą być olbrzymie, mimo że Vivus należy do tańszych firm na rynku pożyczek internetowych.

Nie znaczy to jednak, że pożyczki tam są tanie. Przed skorzystaniem z oferty jakiejkolwiek firmy tego typu należy dokładnie zapoznać się z umową oraz symulacją kredytu, kwotą do spłaty, RRSO i innymi istotnymi aspektami.

Warto poczytać opinie o Vivus: https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html

Opinie o Vivus w Internecie w przypadku pierwszej darmowej pożyczki ogólnie nie są złe, zważając na fakt, że tego typu firmy nie cieszą się sympatią w opinii publicznej. Również były przypadki, że UOKIK miał zastrzeżenia dotyczące reklam tych pożyczek. Jednak ludzie często potwierdzają, że rzeczywiście dostali tę pierwszą pożyczkę za darmo i oddali tyle ile pożyczali. Jednak bezpieczne skorzystanie z niej wymaga to swoistej samokontroli. Nie jest to bynajmniej oferta dla osób, którym zapomina się czasem oddać pieniądze w terminie.

Ci ciekawe, w okresie wakacyjnym do każdej pożyczki Vivus dorzuca bon na 300 zł do fly.pl – to taki portal służący do rezerwacji i kupowania wakacji. Coś jak wakacje.pl

Co do kolejnych pożyczek w Vivus, to nie będę nawet komentowała RRSO, które wręcz zwala z nóg. Nie żeby Vivus był wyjątkowy pod tym względem. Tak jest we wszystkich tego typu firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *