Lokata Nowe Środki w Getin Banku bez konta – opinie i pogmatwane warunki

Getin bank od jakiegoś czasu oferuje dość ciekawą lokatę. Jak sama nazwa wskazuje jest ona tylko dla nowych środków. Lokata jest niewątpliwie godna uwagi, bowiem jej oprocentowanie jak na dzisiejsze warunki jest bardzo wysokie. Pojęcie to jednak jest dość mylne – nie chodzi o pieniądze, które wpłacimy do banku, ale porównanie sald – salda bazowego z danego dnia wskazanego w ofercie z aktualnym saldem. Czyli upraszczając najbardziej jak się da – nowe środki to nadwyżka nad tym saldem bzowym z dnia, który bank wskazuje jako sprawdzenie salda bzowego w aktualnej ofercie tej lokaty.

oferta lokaty nowe środki i jej warunki

Co ciekawe Getin Bank oferuje jeszcze jeden podobny produkt – konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Całkiem sporym bo aż 3,5% do kwoty 400 tys. zł. Powiem tylko, że nie ma lepszych ofert na rynku.

Jednak należy pamiętać, że haczykiem są nowe środki – o ile na lokacie nie ma to wielkiego znaczenia, bo saldo sprawdzane jest tylko w momencie założenia tej lokaty, to w przypadku konta ma to już jednak bardzo duże znaczenie, bo saldo nowych środków sprawdzane jest każdego dnia. Dlatego pewniejsza jest jednak lokata w kwestii utrzymania nowych środków.

oferta lokaty nowe środki w Getin Bank

Lokata Nowe Środki w Getin BankOpinię na temat tej lokaty w Getin Banku można przeczytać tutaj. Z kolei tutaj znajdziecie listę podobnych lokat w innych bankach. Pełną ofertę i regulaminy można oczywiście znaleźć też na stronie Getin Banku.

Jak ktoś jest nowym klientem, to i tak nie ma to dla niego znaczenia ponieważ w takim wypadku wszystkie środki będą nowe. Tak samo będzie jeśli nie trzymaliśmy ostatnio w Getinie żadnych środków. Jednak ja nie jestem nowym klientem i mam tam akurat kończące się lokaty. Przy czym udało mi się znaleźć dość ciekawy wybieg pozwalający utrzymać środki na koncie oszczędnościowym jako nowe mimo, że wypłacę w międzyczasie lokaty z banku.

Może żeby łatwiej przy przybliżyć o co chodzi zamieszczę tu moje pytanie skierowane do banku:

Zapytałem więc, czy saldo nowych środków na e-lokaci jest wyliczane tylko w momencie jej zakładania i potem już nie ma znaczenia, że jakieś środki wypłyną z banku z innych lokat? Chodzi mi o taką sytuację – Załóżmy, że mam 250 tys. na lokatach, które kończą się pod koniec marca i chcę teraz do waszego banku przelać 400 tys. – 250 tys. dałbym na e-lokatę nowe środki i 150 tys. na konto oszczędnościowe jako nowe środki. Pytanie jest następujące, czy jak te stare lokaty się skończą w marcu i wyciągnę tamte pieniądze z Getinu to wypłynie 250 tys., ale z kolei będzie 250 tys. na e-lokacie dla nowych środków, czy w takim wypadku pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym nadal będą nowymi środkami? Saldo na 17.10.2019 wyniosłoby 250 tys. w marcu odpłynęłoby te 250 tys., ale za to będzie już e-lokata na 250 tys. i do tego 150 tys. na koncie oszczędnościowym, czyli te 150 tys. też będzie nadwyżką nad saldem początkowych. Czy wszystkie te środki będą zatem nowymi środkami?

Na co bardzo szybko miła Pani mi odpowiedziała, że – saldo nowych środków w przypadku Lokaty Na Nowe Środki wyliczane jest jedynie w momencie zakładania lokaty. Wypłata środków z Banku po zakończeniu wcześniejszych lokat nie ma wpływu na oprocentowanie już trwającej lokaty. W przytoczonym przez Pana przykładzie wypłata na zewnątrz kwoty 250 000 zł po zakończeniu lokat, oraz założenie lokaty na tę samą kwotę po dacie badania salda początkowego, nie spowoduje różnicy w saldzie nowych środków Pana konta oszczędnościowego. Natomiast, jeżeli jest już Pan naszym Klientem, zapraszam do wysłania wiadomości po zalogowaniu do Bankowości Internetowej lub Mobilnej za pośrednictwem zakładki „Kontakt”. Pozwoli to na sprawdzenie salda Pana nowych środków i przekazanie konkretnych informacji.

Lokata Na Nowe Środki jest to aktualnie najbardziej atrakcyjna oferta dostępna na rynku z konkurencyjnym oprocentowaniem aż 3,4 % w skali roku przez 4 miesiące do kwoty aż 1 000 000 zł. Aby je uzyskać, wystarczy wyrazić zgody na kontakt marketingowy z Banku oraz zasilić lokatę nowymi środkami, które traktujemy jako nadwyżkę salda, ponad stan środków wyliczony na dzień 27.01.2019 r. roku na Pana produktach depozytowych. Regulamin oferty udostępniamy na stronie internetowej Getin bank.

Otworzenie konta oszczędnościowego w naszym banku to równie dobra decyzja, zwłaszcza ze względu na aktualną promocję „Na nowe środki”, dzięki, której będzie mógł Pan ulokować kwotę do 400 000 zł z oprocentowaniem aż 3,5% na 152 dni. Wystarczy otworzyć lub posiadać w naszym Banku konto osobiste oraz oszczędnościowe, wyrazić zgody na kontakt marketingowy z Banku oraz wpłacić nowe środki na Konto Oszczędnościowe. Oferta jest ważna do 03.03.2019 r. Zachęcam do zapoznania się z innymi zaletami konta

Natomiast, jeśli jeszcze nie ma Pan rachunku w naszym Banku, to polecam Panu Konto Proste Zasady, które nie tylko umożliwi udział w powyższej promocji, lecz także zapewni wygodną obsługę codziennych finansów. Szczegółowe informacje na jego temat udostępniamy na stronie internetowej.

Z propozycji, które wymieniłam może Pan skorzystać: wypełniając wniosek online, o lokatę – jeśli nie jest Pan naszym Klientem; wypełniając wniosek online, o konto (kurier dostarczy umowę w ciągu 1 dnia roboczego od rozmowy z doradcą, który potwierdzi Pana dane); po zalogowaniu do Bankowości Internetowej w zakładce „Lokaty” i „Nowa lokata” (w przypadku lokaty) oraz „Oferta i wnioski” (w przypadku konta) – jeśli jest Pan naszym Klientem; kontaktując się z Infolinią pod numerem 197 97, gdzie doradca dopełni formalności; podczas wizyty w dowolnym oddziale Banku, z dowodem osobistym. Najbliższą placówkę znajdzie Pan na stronie getinbank.pl

Mam nadzieję, że Wam się przyda ten mały wybieg. Trzeba czytać dokładnie regulaminy. Wprawdzie w okół Getinu było nieco zamieszania przy okazji afery KNF, a sam Getin nie jest w najlepszej kondycji. Planowane jest też połączenie go z Idea Bankiem. Jednak mimo wszystko depozyty są w nim bezpieczne, bo gwarantuje je BFG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *