Samodzielne inwestowanie na giełdzie

Pewnie każdy z was miał do czynienia z wszelkiej maści doradcami finansowymi i innymi magikami, którzy obiecują super efekty, a jakie są już się sam nieraz przekonałem. Ogólnie wydaje mi się, że wszystkie te produkty to pośrednicy pośredników i w efekcie są tak obłożone prowizjami, że trudno żeby zarabiały. Dlatego postanowiłem sam się zainteresować inwestowaniem bezpośrednio na giełdzie. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tym temacie?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że, nie jest to zdecydowanie rzecz łatwa i nie ma sposobu by jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie jak inwestować na giełdzie? Przede wszystkim chyba warto zacząć od pozyskiwania wiedzy na temat inwestowania na giełdzie, pewnie potrzeba też trochę szczęścia. Trzeba pewnie śledzić różne ceny akcji i informacje płynące z gospodarek nie tylko polskich, ale także i zagranicznych. Szczególnie ważne jest chyba też tworzenie prawidłowego portfela papierów wartościowych – zdywersyfikowanego i wyczucie dobrego czasu. Na pewno trzeba systematycznie się rozwijać i studiować porady jak inwestować na giełdzie, gdyż im więcej wiemy, tym lepiej. Myślałem na początku o spróbowaniu na sucho na symulatorach typu ta gra od Onetu.

Nie wiem w sumie w co zainwestować, lokaty stoją kiepsko, fundusze też niezbyt. Jeszcze się zastanawiałem nad złotem, ale w złoto trzeba inwestować gdy jest niska cena złota. Jak jest kryzys to złoto zwykle drożeje i chyba wtedy właśnie warto w nie zainwestować. Jest chyba taka zależność – poprawienie sytuacji gospodarczej na świecie stymuluje wzrosty na giełdzie, oczywiście jednocześnie obniżenie cen złota. Z drugiej strony destabilizacja sytuacji na światowych gospodarkach cechuje przeciwna zależność. Przede wszystkim warto chyba obserwować co dzieje się na globalnych rynkach?

To znaczy ogólnie ja sobie zdaję sprawę, że gra na giełdzie to nie wyłącznie zarabianie to także kryzys, nieprzespane noce i emocje, ponieważ realnie to ciągłe ryzyko. Trzeba mieć chyba mocne nerwy…

Na razie sobie powoli czytam informacje i porady o inwestowaniu na giełdzie:
Antyhaczyk: Jak inwestować na giełdzie?

Co o tym sądzicie? Dobra strategia na początek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *