Dopracowanie skryptu sklepu na Comarchu

Moja ocena tego skryptu:

1. Znacznik meta title – podawanie takiego tytułu – „www.sklep.domen” nie jest zbyt optymalne. Po pierwsze długi i niezbyt czytelny, a po drugie z punktu widzenia wyszukiwarki nic nie daje. Zakładam, że nie możemy swobodnie go edytować nie dodając osobnych reguł php dla title? Widzę, że jest includowany na każdej podstronie. Jak już chcesz adres podawać w title do zrobił bym to tak:
„Sklep Oświetlenie LED”. W przyszłości zastanowimy się jak to bardziej zoptymalizować i ewentualnie mając dostęp do ftp napiszę Ci jakiś krótki kod php pozwalający oddzielić title ze strony głównej sklepu od tego includowanego na każdej podstronie.

2. Warto bardziej sprecyzować kategorie – np. zamiast „Sterowanie” to Sterowanie do oświetlenia. „Zasilacze” na Zasilacze do …. czego? – oświetlenia/diod itp? Nie wiem czy mamy możliwość edycji tytułu kategorii bez zmiany linku w menu, czy jest to zintegrowane przez skrypt?

3. Warto by dodać gdzieś link do strony firmowej – żeby to tworzyło bardziej jeden serwis.

4. Zawsze jak dodajesz nowy produkt, zastanów się co byś wpisał szukając go i zrób taki tytuł.

5. Zduplikowane opisy produktów na podstronach – niezbyt dobre rozwiązanie.

6. Niejednorodne linki wewnętrzne – stronę firmową mamy zaindeksowaną z www także jak dodajesz linki wewnętrzne to zawsze z www, bo np.
znalazłem tam taki link bez www. Niby sobie już od jakiegoś czasu algorytmy z tym radzą, ale lepiej robić od razu prawidłowo.

Zobaczymy jak to się tam poukłada. Masz dostęp do FTP?

2 odpowiedzi do “Dopracowanie skryptu sklepu na Comarchu”

  1. Do reszty jeszcze wrócę, lecz w odniesieniu do pkt.1 czy lepszą domeną na sklep byłaby strona na osobnej domenie ? To jest moja domena.

    Czy w sprawie pkt.6 to powinno być najpierw www ?

  2. Nie, nie, nowa to byłaby już całkowicie odrębna domene, a ja tu kombinuję właśnie jak uszczknąć nieco siły dla sklepu z domeny firmowej

    Co do punktu 6stego to tak, wszystkie linki powinny być z www a dokładnie w kodzie to wygląda tak, że zawiera: http bo jak bez http jest w kodzie to zrobi się z tego link wewnętrzny i będzie prowadził do strony wywołującej błąd 404.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *