Polacy wybierają tańsze opony z Azji

Kupno nowego zestawu opon to zazwyczaj mocno odczuwalny wydatek dla przeciętnego portfela statystycznego Kowalskiego, czy Nowaka, wiele osób chcąc zaoszczędzić wybiera tanie opony produkowane w Chinach. Wprawdzie nawet te najtańsze mogą też być całkiem porządne i dobrej jakości, jednakże trzeba pamiętać aby kupować je z w sposób przemyślany wiedzieć co się wybiera.

Jakiś czas temu może z kilka lat wstecz na rynku pojawiły się tanie opony, które cechowała zdecydowanie skrajnie niska cena na tle porządnych opon firmowych. Oczywiście wśród opon firmowych znajdują się także różne półki cenowe i znajdziemy opony droższe i tańsze, ale na rynku dostępne są także opony tak zwanych firm – „beznazowowych”, czyli marek o których nigdy i nigdzie wcześniej nie słyszeliśmy. Takowe opony można spotkać na przykład w najtańszych marketach, ale nie tylko. Powszechnym i pospolitym problem jest po prostu brak pieniędzy na zakup nowych opon, tym bardziej w obecnych czasach. W takim wypadku co zrobić gdy brakuje nam kasy na zakup drogich opon? – wybrać tańszą markę, ale pewną i poszukać opon w sklepach internetowych.

W sieci pewne sklepy oferują rzeczywiście tanie opony nawet tych znanych producentów. Ceny w internecie są też zwykle raczej niższe niż w tradycyjnych sklepach, czy wulkanizatorskich serwisach. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy zaoszczędzić można zakupić tanie opony używane o niskim stopniu wytarcia bieżnika, ale niech będą to opony markowe – w przypadku zakupu tanich opon bardzo niskiej jakości po pierwsze w ogóle się nie oszczędza, a po drugie obniżamy poziom swojego własnego bezpieczeństwa.

Tak więc jeżeli chcemy zaoszczędzić warto porównać ceny w sklepach internetowych, skorzystać z porównywarek cen i wybrać dobrą oponę niż kupować chiński szmelc, bo zdecydowanie lepiej kupić tanie opony używane niż te bez markowe, nieznanego producenta, gdzie nie mamy nawet pojęcia skąd owe opony przyszły i jaką jakość sobą przedstawiają.

Oczywistym faktem jest, że firmowe opony są znacznie droższe, ale nie wolno zapominać, że markowa opona – to wielokrotnie testowana technologia, odkładnie opracowany bieżnik i skład mieszanki gumy i grube pieniądze położone na badani i rozwój tej technologii. Pamiętajmy, że ogumienie to jeden z podstawowych elementów w samochodzie decydujący w sposób bezpośredni o naszym bezpieczeństwie i stabilności jazdy.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić, to warto wiedzieć, że ceny w sklepach internetowych są raczej niższe niż w klasycznych, stacjonarnych sklepach i serwisach wulkanizacji, wiec jeżeli bardzo już chcemy przyoszczędzić to warto poszukać ofert w sieci, a prawdopodobnie znajdziemy nieco też tańsze oferty dokładnie takich opon jak potrzebujemy produkowanych przez znanego i gwarantującego określoną jakość producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *